Nutristar     

KONTAKT :

ADITIVA SK, s.r.o.

Bjornsonova 739/17

03101 Liptovský Mikuláš

IČO : 36432016

IČ DPH : SK2022025984

tel : 00421445523318

mobil : 00421915826141

mail : vanko@aditivask.sk

NAVŠTÍVTE TIEŽ:

Nutristar - Zdravie


Pri nákupe nad 80 Eur (bez DPH ) poštovné a balné ZDARMA ( mimo akciového tovaru )

Pri nákupe nad 250 EUR (bez DPH ) 8 % zľava (mimo akciového tovaru)


sme na:

Tovar.sk - porovnanie cien

Naj Shopy

Proteíny

WebShopy - Katalog internetovych obchodov

Internetový obchod, e-shop? Jahoda - najlepšie obchody Slovenska


NUTRISTAR TEAM » Zdeněk Razák, ČR, 23 rokov
Zdeněk Razák, Jiřikov

Zdravím všechny čtenáře Nutristar a fanoušky kulturistiky .

Jmenuji se Zdeněk Razák a je mi 23 let. Narodil jsem se ve Varnsdorfu, kde jsem také vystudoval Střední školu služeb a cestovního ruchu, obor informatika v ekonomice. Nyní pracuji v Rumburku ve Fitness centru Lužan.

Věnuji se kulturistice na závodní úrovni přibližně už šest let. Prošel jsem si kategoriemi dorostu, juniorů a nyní „válčím“ v kategorii. mužů. Za tu dobu jsem se stal dvojnásobným mistrem Čech, vícemistrem republiky, vyhrál jsem mezinárodní pohár v Rakousku a stal se vícemistrem světa juniorů.

Mé první závody jsem absolvoval v roce 2007. Bylo mi tenkrát 17 let a já cvičil přibližně rok a půl. Jelikož jsem neměl moc svalů, tak se moje soutěžní váha zastavila na pouhých 58 kilech. Konalo se mistrovství Čech dorostu v České Třebové a zde jsem poprvé zvítězil. V tu chvíli jsem věděl, že tento sport nebo spíš životní styl mě bude nějakým způsobem doprovázet do konce života.

O týden později se v Praze konalo Mistrovství České republiky. Na tomto klání jsem navážil dokonce 57 kg! Nakonec jsem skončil na druhém místě a zakončil tak svoji první závodní sezónu.

O rok později, v roce 2008, jsem patřil již do kategorie juniorů. V té době jsem se rozhodl, že zkusím start i na Mistrovství Čech mužů, které se konalo dva týdny před mým prvním startem v juniorech. Závody se konaly v Meziboří a já v celkem silné konkurenci obsadil čtvrté místo.

Uplynuly dva týdny a konalo se Mistrovství Čech, tentokrát již juniorů, v Jaroměři. Na této soutěži jsem navážil 64 kg. Nakonec jsem skončil opět první a stal se tak dvojnásobným mistrem Čech. Týden na to jsme vyrazili směr Ostrava, kde se konalo samozřejmě mistrovsví České republiky. Tyto závody byly úplně o něčem jiném. V silné konkurenci jsem obsadil třetí místo a spokojeně tak zakončil svoji druhou sezónu.

Píše se rok 2010 a já se opět vrhám do předsoutěžní přípravy. Tentokrát již s většími ambicemi. V hlavě jsem měl MS juniorů, které se konalo na podzim v Turecku. Přípravu jsem začal skoro půl roku před termínem MS. Příprava šla dobře a já jsem brzy získal slušnou formu. Rozhodl jsem se tedy, že si zazávodím už dřív. Vybral jsem si mezinárodní pohár Rakouska, který se konal v St. Poltenu. Na této soutěži byla pouze jedna open kategorie juniorů. Nevadilo mi to, hlavně jsem si to chtěl užit.

Ukázalo se, že jsem byl připravený natolik dobře, že mne rozhodčí dali na první místo. Této soutěže si velice vážím, protože jsem si opět dokázal, že mohu bojovat s těmi nejlepšími. Porazil jsem dokonce o 25 kg těžšího soupeře.

O několik dní později jsem si zvolil i jednu soutěž u nás. Konkrétně Pražský pohár. Můžete hádat, kde se konal Wink. Zde naopak nebyla kategorie juniorů žádná a já tak musel startovat v kategorii mužů do 80 kg. Měl jsem tu čest si zazávodit po boku mistra světa v klasické kulturistice, Pepy Furína. Tento sympatický borec a dnes už dokonce i můj kamarád tuto kategorii samozřejmě vyhrál. Já jsem skončil na medailovém třetím místě. Byl jsem spokojen.

O měsíc později se konečně konalo MS juniorů a masters v Turecku. Byla půlka prosince, Vánoce za dveřmi a zde panovaly sněhové kalamity. Byl jsem tedy rád, když jsem přistál v Antalyi, kde bylo slušných 16 stupňů. Startoval jsem v kategorii do 75 kg a navážil jsemvyšťavených 69 kg. Měl jsem tedy slušnou rezervu. Startovalo nás hodně. Už ani nevím přesný počet. Jen vím, že tam byl rozmanitý výběr národností. Tato soutěž ve mně zanechala doživotní emoce a vzpomínky, protože jsem se umístil na druhém místě a stal se tak vícemistrem světa. O to víc si cením tohoto výsledku, protože na třetím místě skončil domácí turek. Mistrem světa se stal egypťan...

Minulý rok jsem absolvoval svoje zatím poslední závody. Mistrovství Čech mužů, Nechanice. Moje váha byla 76 kg nadoraz. Bohužel jsem se do 75tky nevešel. Tím pádem jsem byl nejlehčí a nejmladší z kategorie. Z těchto závodů jsem nakonec „vymačkal“ druhé místo.

A co mě čeká dál? Věřím, že s podporou společnosti Nutristar a s jejich výrobky se posunu zase o třídu výš. Pravděpodobně plánuji start v roce 2014. A soutěž? Chci něco většího!

Co přesně? Nevím... Láká mě Arnold Classic amateur, nebo MS... Uvidíme. Držte palce! Smile

Zdeněk Razák, Jiříkov, 23 let

09.06.2013
NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV