Nutristar     

KONTAKT :

ADITIVA SK, s.r.o.

Bjornsonova 739/17

03101 Liptovský Mikuláš

IČO : 36432016

IČ DPH : SK2022025984

tel : 00421445523318

mobil : 00421915826141

mail : vanko@aditivask.sk

NAVŠTÍVTE TIEŽ:

Nutristar - Zdravie


Pri nákupe nad 80 Eur (bez DPH ) poštovné a balné ZDARMA ( mimo akciového tovaru )

Pri nákupe nad 250 EUR (bez DPH ) 8 % zľava (mimo akciového tovaru)


sme na:

Tovar.sk - porovnanie cien

Naj Shopy

Proteíny

WebShopy - Katalog internetovych obchodov

Internetový obchod, e-shop? Jahoda - najlepšie obchody Slovenska


NUTRISTAR TEAM » Tomáš Hnilica, SR, 17 rokov
Tomáš Hnilica, Slovensko, Hliník nad Hronom

Tomáš Hnilica, Hliník nad Hronom, Slovenská rep.

Zdravím všetkých návštevníkov stránky NUTRISTAR!

V poslednom článku som Vám priblížil moju objemovú prípravu na jarné súťaže 2014.

V tomto by som Vám rád opísal moju predsúťažnú prípravu - diétu na Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, no tento krát už nie v naturálnej federácii, ale vo federácii IFBB, ktoré sa konali 26.4.2014 v Žiari nad Hronom (Slovensko). Na tejto súťaži som štartoval v kategórii nad 75 kg a získal som 2.miesto. Súťažil som s váhou 90 kg, čo bolo o 7 kg viac ako minulý rok.

Prípravu som začal približne v polovici februára (února), čo bolo približne 15 týždňov do MSR dorastencov.

Začiatky boli mierne, množstvo sacharidov sa od objemovej fázy výrazne nezmenilo. Denne som prijímal 5 g sach. na kilogram telesnej hmotnosti.

Prvotné zmeny boli tie, že som zo svojho jedálnička vyradil jednoduché cukry, ktoré som prijímal vo forme maltodextrinu a ovocia. Samozrejme som úplne vyradil "zakázané" jedlá. Hodnotu bielkovín som zvýšil na 3 g na kilogram telesnej hmotnosti. Sacharidy som čerpal z ovsených vločiek, ryže a zemiakov. Bielkoviny zase z vaječných bielkov, mäsa (kuracie, hovädzie), rýb, proteínu a odtučneného tvarohu.

Čo sa týka tréningu, v predsúťažnej príprave prechádzam na tréning 6+1 (6 tréningových dní a následne 1 deň odpočinku). Celé telo som týmto systémom precvičil 2x za týždeň. Počas tréningu som sa stále sústreďoval na ťažké váhy, kde sa počet opakovaní pohyboval okolo čísla 8 a začal som viac zintenzivňovať tréning a pridávať supersérie. Rovnako ako v minuloročnej príprave, ani v tejto som nezaraďoval aeróbnu aktivitu (kardio).

Rozdelenie partií v tréningu vyzeralo nasledovne:

Pondelok: prsia, biceps+ triceps (biceps a triceps som cvičil v supersériách)

Utorok: nohy (kvadricepsy, hamstringy, lýtka)

Streda: chrbát, ramená

Štvrtok: prsia, biceps+ triceps

Piatok: nohy (kvadricepsy, hamstringy, lýtka)

Sobota: chrbát, ramená

Nedeľa: voľno

Na konci každého tréningu som precvičil určitú časť brucha (zvyčajne jedným cvikom).

Približne po mesiaci od momentu ako som začal prípravu som sa dozvedel, že moja súťaž sa posunula o 3 týždne dopredu, čo výrazne skrátilo môj čas.

Ihneď ako so sa dozvedel túto informáciu sme sa s trénerom Pavlom Fabokom rozhodli nasadiť sacharidové vlny. Sacharidy som vlnil systémom 150-250-350-100-200-300-600.

Približne 7 týždňov pred súťažou sme tento systém upravili na 100-200-300-50-150-50-600.

Veľmi dôležitou súčasťou môjho jedálničku boli (samozrejme stále sú Smile) doplnky výživy. Najväčší dôraz som kládol na aminokyseliny aby som ochránil čo najväčšie

množstvo svalovej hmoty pred prepálením. Používal som instantné BCAA (BCAA Pure), glutammin, taurin, arginin, hmb, carnitin, tribulus a samozrejme protein (isolát).

Nechýbali ani vitamíny (A,B,C,D,E) a kĺbová výživa (Glukosamin). Čo sa týka spalovačov, klasické spalovače nepoužívam.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať môjmu sponzorovi, firme NUTRISTAR, ktorá ma zásobuje skvelými doplnkami výživy. Používam ich už rok a som s nimi nadmieru spokojný.

Ďalej by som sa chcel poďakovať rodine, trénerovi Pavlovi Fabokovi s ktorým konzultujem svoj tréningový a stravovací plán a v neposlednom rade svojím priateľom a známym.

ĎAKUJEM!

Tomáš HNILICA, Hliník nad Hronom

18.5.2014


 

Zdravím všetkých fanúšikov kulturistiky a taktiež všetkých čitateľov!

Rád by som sa na začiatok predstavil tým, ktorí ma ešte nepoznajú. Volám sa Tomáš Hnilica, pred pár dňami som mal 18 rokov, pochádzam z Hliníka nad Hronom (Slovensko) a venujem sa kulturistike. V roku 2013 som absolvoval svoju prvú kulturistickú sezónu vo federácii SSNKF, kde som štartoval  v kategórii dorast. Zúčastnil som sa na dvoch súťažiach- na Medzinárodných Majstrovstvách  Slovenska a Veľkej Cene Nitry. Obe súťaže sa mi podarilo vyhrať. V celej príprave som spolupracoval s trénerom Pavlom Fabokom, s ktorým spolupracujeme aj naďalej. S cvičením som začal ako 15-ročný, čo znamená, že sa tomuto športu venujem cca 2,5 roka ,avšak so správnou stravou a tréningom cca 1 rok a nejaký ten mesiac.  Zo začiatku som cvičil iba popri futbale, chcel som trochu pribrať, pretože moja váha bola približne 70kg a na vtedajšiu výšku okolo 192 cm to vyzeralo dosť komicky. Postupne som sa čoraz viac a viac začal venovať cvičeniu až som s futbalom úplne prestal. Ale teraz späť k súťažnej kulturistike. Po jarnej časti  sezóny 2013 som vedel, že chcem v súťažení pokračovať.

Rozhodol som sa, že svoju ďalšiu prípravu budem smerovať na jar roku 2014, kedy by som sa chcel zúčastniť  Majstrovstiev Slovenska, no tento krát vo federácii SAKFST (IFBB), v kategórii dorast nad 75kg. Po jarných súťažiach som získal svojho prvého sponzora, firmu NUTRISTAR, ktorá ma podporuje  výživovými doplnkami  a po asi iba týždni odpočinku sme sa spoločne pustili do prípravy na jar 2014. Objemová príprava začala v júni (6. mesiac) a trvala do konca januára

(1. mesiac). Počas tohto obdobia sa mi podarilo pribrať cca 25kg (zo súťažných 83kg na 110kg). Celú objemovú prípravu som trénoval  štýlom 2+1 2+2 a každú svalovú partiu som odcvičil 1x za týždeň. Sústredil som sa na základne cviky s ťažkými váhami a počtom opakovaní 6-8.

Čo sa týka stravy, sacharidy som držal na hodnote 6g na 1kg v tréningové dni a v netréningové dni som sa snažil prijať 7-8g sach. na 1kg.

Bielkoviny som držal na hodnote 2-2,5g na 1kg. Sacharidy som čerpal z ryže a zemiakov, ráno a po tréningu som používal maltodextrín.

Bielkoviny som čerpal z kuracieho mäsa, rýb, tvarohu, ráno a po tréningu som používal proteín. Ďalšie doplnky, ktoré som používal boli Amino Profi, BCAA Pure, Creatin Monohydrate, protein Whey 82 Plus  a Whey Turbo, Arthro Collagen, Megavits a Glutamin.  Za všetky tieto doplnky ďakujem firme NUTRISTAR.

Od 3.2. ma čaká predsúťažná príprava do ktorej sa veľmi teším a z ktorej Vám určite prinesiem nejaké informácie a fotografie v podobnom článku.

Na záver by som sa chcel poďakovať v prvom rade svojej rodine za nemalú podporu, taktiež môjmu sponzorovi firme NUTRISTAR, trénerovi Pavlovi Fabokovi, chalanom z tímu (Zdenkovi, Tomášovi a Honzovi, ktorí mi neraz poradili a pomohli keď som to potreboval) a všetkým ľudom, ktorí mi fandia a pomáhajú mi.

 

ĎAKUJEM!

Tomáš Hnilica, Hliník nad Hronom, 2.2.2014

A zo pár fotiek :

 

 

 

Volám sa Tomáš Hnilica , mám 17 rokov a súťažne sa venujem kulturistike od svojich 15 rokov.

Medzi moje najväčšie úspechy patria:

1. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii dorast v roku 2013  a tiež

1. miesto na Veľkej cene Nitry v kategórii dorast v roku 2013.

Verím, že moja športová kariéra bude úspešne pokračovať, za čo vďačím aj prípravkom Nutristar, koré mi veľmi pomáhajú pri raste svalovej hmoty a celkovej regenerácii  organizmu,  ako aj odbornému poradenstvu z ich strany.

Tomáš Hnilica, Hliník nad Hronom, SR, 17 rokov

22.06.2013