Nutristar     

KONTAKT :

ADITIVA SK, s.r.o.

Bjornsonova 739/17

03101 Liptovský Mikuláš

IČO : 36432016

IČ DPH : SK2022025984

tel : 00421445523318

mobil : 00421915826141

mail : vanko@aditivask.sk

NAVŠTÍVTE TIEŽ:

Nutristar - Zdravie


Pri nákupe nad 80 Eur (bez DPH ) poštovné a balné ZDARMA ( mimo akciového tovaru )

Pri nákupe nad 250 EUR (bez DPH ) 8 % zľava (mimo akciového tovaru)


sme na:

Tovar.sk - porovnanie cien

Naj Shopy

Proteíny

WebShopy - Katalog internetovych obchodov

Internetový obchod, e-shop? Jahoda - najlepšie obchody Slovenska


ČLÁNKY » Arthro collagen
ARTHRO COLLAGEN

Receptúra produktu Arthro Collagen vychádza z poznatku, že väzivové tkanivo (šľachy, chrupavky, koža) je stavané podobne ako výrobky zo skleneného laminátu. Jedná sa o princíp kompozitných materiálov, kde spojenie vlastností dvoch či viacej zložiek dáva lepšie výsledky, než sú vlastnosti samostatných materiálov. Teda je tu  zložka vláknitá, zaisťujúca pevnosť a pružnosť, v prípade skleneného laminátu je to sklenené vlákno, v prípade väzivového tkaniva je to kolagén (bielkovina), tvoriaca vlákna stočená podobne ako u lana. Celkové zvýšenie pevnosti vláknitej zložky potom zaisťuje spojovacia hmota, v prípade skleneného laminátu je to syntetická živica,  v prípade väzivového tkaniva sú to proteoglykany, ich významnou zložkou je glukosamin a chondroitin. Pokiaľ má byť teda kĺbová výživa výhodná a účinná, musí obsahovať súčasne obe tieto zložky, teda kolagén a glukosamin, prípadne chondroitin. Kolagén sa používa vo forme špeciálne upravenej pre kĺbovú výživu, teda ako hydrolyzát kolagénu ("predtrávený kolagén"). Tato úprava zaisťuje jeho vysokú využiteľnosť a účinnosť v organizme.

Novotvorba väzivového tkaniva je zložitý proces, pri ktorom sa zapájajú do metabolizmu tiež ďalšie biologicky aktívne látky. Okrem toho iné látky môžu tvorbu a kvalitu väzivového tkaniva ovplyvniť:

 • MSM (methylsulfonylmethan) - v organizme sa podľa niektorých autorov podieľa na tvorbe kolagénu, najmä v kombinácii s kremíkom, zmierňuje bolestivosť kĺbov, svalov a šliach. Celkovo podporuje prekrvenie tkanív rozširovaním vlásočníc spôsobeným sulfanom, ktorý z MSM vzniká.
 • Lysin - je významnou aminokyselinou pre tvorbu väzivového tkaniva a predovšetkým zvyšuje jeho pevnosť.
 • Kyselina askorbová (vitamín C) - je kľúčový vitamín pre novotvorbu väzivového tkaniva.
 • Taurin - je sírna beta-aminokyselina, ktorá celkovo ovplyvňuje metabolizmus sírnych aminokyselín a novotvorbu bielkovín. Pôsobí priaznivo na pečeň.
 • Extrakt zeleného čaju - obmedzuje rozpad väzivového tkaniva, zlepšuje prekrvenie a zvyšuje imunitu (znižuje zápaly).
 • Zinok - podporuje novotvorbu bielkovín, zvyšovanie imunity, je obsiahnutý vo zvýšenej miere vo vlasoch, podporuje účinnosť vitamínu A, hojenie rán a novotvorbu väzivového tkaniva.
 • Niacin (vitamín sk. B) - ovplyvňuje prekrvenie tkaniva a je to vitamín, nutný pre tvorbu bielkovín (kolagén je bielkovina).
 • Biotin (vitamín sk. B) - podporuje zdravý stav kože, slizničných membrán a vlasov. Je nutný pre tvorbu bielkovín.
 • Vitamín A - ovplyvňuje tvorbu proteoglykanov a bielkovín.
 • Kyselina pantotenová (vitamín sk. B) - udržuje zdravý stav kože a pečene, ich fungovanie ovplyvňuje celkový zdravotný stav a metabolizmus.
 • Kyselina listová (vitamín sk. B) - je nutná pre tvorbu bielkovín a metabolizmus aminokyselín.
 • Riboflavin (vitamín B2) - prispieva k zachovaniu zdravej kože a slizníc. Vyšší príjem podporuje novotvorbu bielkovín.
 • Jód - podporuje novotvorbu bielkovín.

 

Ako dávkovať tabletky Arhtro Collagen?

Obsah účinných látok v tabletkách je vo vyváženom pomere. Rozhodujúci pre výživu kĺbov je hydrolyzát kolagénu, za  účinnú dávku pre prípad už prebiehajúcej artrózy je považované 10 gramov. Týchto 10 g je obsiahnuté v 18 tabletkách, čo predstavuje hornú potrebnú dennú dávku. Pokiaľ je teda artróza rozvinutá už do takej miery, že kĺby bolia i v noci v spánku, berie sa dávka 18 tabliet tak, že sa rozdeľuje na menšie dávky a berie sa častejšie, aby dodávka živín do tkaniva bola plynulá. Napríklad 6 x denne 3 tabletky, ku každému jedlu a potom krátko pred spaním. Časť tabliet je možno brať i v noci pri náhodnom prebudení, pri predávkovaní nehrozí riziko.


U športovcov a osôb, kde artróza sa už vyskytla medzi priamymi predkami, alebo pri zvýšenej záťaži kĺbov, sa ešte včas pred rozvojom artrózy berú menšie dávky, napríklad 3 x denne 2 tablety k hlavným jedlám. Podobne sa znížené udržovacie dávky môžu prijímať v stave, keď bolesti kĺbov po počiatočných vysokých dávkach už prestali a s pohybom alebo bolesťami nie sú problémy. 
Ako prevencia v predchádzaní problémov alebo udržovacia dávka sa odporúča 3 x denne 1 tabletka. Tabletky sa môžu brať nalačno alebo po jedle, oboje má svoje výhody i nevýhody. U osôb, ktoré sú schopné dodržiavať rozdelenie na 6 dávok denne, je rozhodne lepšie skúsiť príjem nalačno asi 20 – 30 minút pred jedlom, zapiť vodou. Pokiaľ by boli tabletky nalačno znášané horšie, môžu sa brať po jedle. Branie po jedle je vhodné tiež u osôb, ktorí majú problém s častým príjmom malých dávok. Pokiaľ potom potrebnú dávku prijímajú len 3 x denne po hlavných jedlách, tak látky pre výživu kĺbov sa vstrebávajú postupne.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Jan Koller a arthro collagen