Nutristar     

KONTAKT :

ADITIVA SK, s.r.o.

Bjornsonova 739/17

03101 Liptovský Mikuláš

IČO : 36432016

IČ DPH : SK2022025984

tel : 00421445523318

mobil : 00421915826141

mail : vanko@aditivask.sk

NAVŠTÍVTE TIEŽ:

Nutristar - Zdravie


Pri nákupe nad 80 Eur (bez DPH ) poštovné a balné ZDARMA ( mimo akciového tovaru )

Pri nákupe nad 250 EUR (bez DPH ) 8 % zľava (mimo akciového tovaru)


sme na:

Tovar.sk - porovnanie cien

Naj Shopy

Proteíny

WebShopy - Katalog internetovych obchodov

Internetový obchod, e-shop? Jahoda - najlepšie obchody Slovenska


ČLÁNKY » Femine collagen
Femine Collagen - jediný kolagén pre ženy na trhu

 

Zloženie výrobku Femine Collagen vychádza z dlhoročných poznatkov a výsledkov vedeckého výskumu. Vychádza z poznatku, že hlavnou stavebnou látkou vlasov, nechtov, pokožky a spojivového väziva (šľachy, chrupavky) je kolagén. Kolagén je bielkovina, ktorá sa skladá prevažne z esenciálnych aminokyselín a tvorí takmer 30 % proteínov v ľudskom tele.  Jedná sa o vláknitú zložku, zaisťujúcu pevnosť a pružnosť, je nevyhnutná pri boji proti starnutiu.

Keďže je kolagén vo svojej prírodnej forme pre človeka ťažko stráviteľný a i jeho využiteľnosť vo výžive je veľmi nízka, používa sa vo výživových doplnkoch a v špeciálnej výžive upravená forma kolagénu, tzv. kolagénny hydrolyzát alebo tiež hydrolyzovaný kolagén. Touto úpravou sa docieli toho, že sa skrátia molekulové reťazce kolagénu a ten sa potom stáva stráviteľnejším, je podstatne zvýšená jeho využiteľnosť v ľudskom metabolizme.

 

Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti výrobku Femine Collagen pre posilnenie, obnovu a výživu vlasov, nechtov, pokožky a spojivových väzív, je hydrolyzovaný kolagén doplnený o ďalšie dôležité pomocné látky:

Glukosamin – je látka vyskytujúca sa v ľudskom tele, jej význam spočíva predovšetkým v tom, že dodáva vlasom, nechtom, pokožke a spojivovým väzivám ich pružnosť.

Chondroitin – je zložkou bunečnej hmoty spojivových väzív, je dôležitý pre viazanie vody, čím dodáva elasticitu.

MSM (methylsulfonylmethan) -  v organizme sa podľae niektorých autorov podieľa na tvorbe kolagénu, najmä v kombinácii s kremíkom. Celkovo podporuje prekrvenie tkanív rozširovaním vlásočníc spôsobeným sulfanom, ktorý z MSM vzniká. V ľudskom tele pôsobí protizápalovo.

Inositol - podieľa sa na zdravom stave pokožky a vlasov, znižuje hladinu cholesterolu a šetrí bielkoviny (aminokyseliny) pri redukčných diétach. Nedostatek bielkovín môže zhoršovať stav kĺbov, pokožky, vlasov a nechtov, vrátane zníženia obranyschopnosti organizmu.

Kyselina askorbová (vitamín C) - je kľúčový vitamín pro novotvorbu spojivového väziva.

Taurin - je sírna beta-aminokyselina, ktorá celkovo ovplyvňuje metabolizmus sírnych aminokyselín a novotvorbu bielkovín. Pôsobí priaznivo na pečeň.

Zinok - podporuje novotvorbu bielkovín, zvyšovanie imunity, je obsiahnutý vo zvýšenej miere vo vlasoch, podporuje účinnosť vitamínu A, hojení rán a novotvorbu pojivového väziva. Zabraňuje tvorbe bielych škvŕn na nechtoch a tvorbe akné.

Lysin - je významnou aminokyselinou pre tvorbu spojivového väziva a predovšetkým zvýšenia jeho pevnosti.

Extrakt zeleného čaju - obmedzuje rozpad spojivového väziva, zlepšuje prekrvenie a zvyšuje imunitu (znižuje zápaly).

Niacin (vitamín sk. B) - ovplyvňuje prekrvenie tkaniva a je to vitamín, nutný pre tvorbu bielkovín (kolagén je bielkovina).

Biotin (vitamín sk. B) - podporuje zdravý stav kože, slizničných membrán a vlasov. Je nutný pro tvorbu bielkovin.

Vitamin A - ovplyvňuje tvorbu proteoglykanov a bielkovín.

Kyselina pantotenová (vitamín sk. B) - udržuje zdravý stav kože a pečene, ich fungovanie ovplyvňuje celkový zdravotný stav a metabolizmus.

Kyselina listová (vitamín sk. B) - je nutná pre tvorbu bielkovín a metabolizmus aminokyselín.

Riboflavin (vitamín B2) - prispieva k zachovaniu zdravej kože a slizníc. Vyšší príjem podporuje novotvorbu bielkovín.

Jód - podporuje novotvorbu bielkovín.

Ako dávkovať tabletky Femine Collagen?

Obsah účinných látok v tabletkách je vo vyváženom pomere. Bežne sa úžíva 1 tabletka trikrát denne. V prípade vážnejších stavov, odporúčame užívať po dobu 3 mesiacov 2 tablety trikrát denne.

Tabletky sa môžu brať nalačno alebo po jedle. Dôležité je rozložit užívanie rovnomerne v priebehu dňa, aby bol zaistený priebežný prísun živín príslušným tkanivám.

Tabletky Femine Collagen sa môžu tiež brať v prípadoch, kedy najmä vlasy sa viac poškodzujú odfarbovaním alebo farbením, trpia zdravotnými problémami alebo rôznymi diétami, pobytom v náročnom prostredí alebo pri zvýšenej záťaži ( poveternostný vplyv).


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV