Nutristar     

KONTAKT :

ADITIVA SK, s.r.o.

Bjornsonova 739/17

03101 Liptovský Mikuláš

IČO : 36432016

IČ DPH : SK2022025984

tel : 00421445523318

mobil : 00421915826141

mail : vanko@aditivask.sk

NAVŠTÍVTE TIEŽ:

Nutristar - Zdravie


Pri nákupe nad 80 Eur (bez DPH ) poštovné a balné ZDARMA ( mimo akciového tovaru )

Pri nákupe nad 250 EUR (bez DPH ) 8 % zľava (mimo akciového tovaru)


sme na:

Tovar.sk - porovnanie cien

Naj Shopy

Proteíny

WebShopy - Katalog internetovych obchodov

Internetový obchod, e-shop? Jahoda - najlepšie obchody Slovenska


ČLÁNKY » Výrobková rada - SLIMETTA
Výrobková rada Slimetta - účinné prípravky na chudnutie

Výrobková rada SLIMETTA predstavuje ucelenú ponuku podporných prípravkov, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre redukčné diéty:
 • Slimetta Tabs – tabletky obsahujúce inhibítory tráviacich enzýmov, redukujú vstrebávanie tukov a sacharidov zo stravy až o 50 %.
 • Slimetta Puree – instantná vysoko vlákninová kaša, dokáže nahradiť jedno denné jedlo, privodzuje pocit sýtosti, obsahuje inhibítory tráviacich enzýmov, dodáva telu živiny, upravuje zažívanie a vyprázdňovanie.
 • Slimetta Drink – nutričný nápoj obohatený o inhibítory tráviacich enzýmov, môže nahradiť jedno denné jedlo
 • Chlebová zmes Slimetta – pre vlastnú prípravu vysoko vlákninového chleba, prináša dlhodobý pocit sýtosti, má dlhú trvanlivosť, upravuje zažívanie a vyprázdňovanie.

Ako ďalšie doplnkové výrobky k redukčným diétam odporúčame najmä:

Ako všetci dobre vieme, neexistujú žiadne zázračné prípravky, ktoré by zaistili okamžitú a dlhodobo udržateľnú redukciu telesnej hmotnosti a hlavne, aby neohrozili alebo dokonca nepoškodili zdravie. Na trhu sa často stretávame s prípravkami, ktoré možno telesnú hmotnosť krátkodobo znížia. Dosiahnutý efekt je však krátkodobý, lebo v podstate buď dôjde k okamžitému a zdravotne nebezpečnému odvodneniu organizmu alebo k vyprázdneniu obsahu sčriev.

Aby bola redukčná diéta účinná, trvalá a neprinášala žiadne zdravotné riziká, je potrebné k nej pristupovať komplexne. V praxi to znamená zmenu stravovacích zvyklostí, zvýšenie pohybových aktivít a vhodnú voľbu doplnkov stravy, ktoré naše snaženie podporia a čiastočne urýchlia. Úprava stravovacích zvyklostí spočíva okrem rovnomerného rozloženia stravy do viac menších porcií behom dňa, tiež  v kvalitatívnych zmenách stravy. Dôležité je obmedzenie príjmu sacharidov a tukov, optimálne nastavenie príjmu bielkovín, dostatočný príjem vhodných tekutín, vlákniny, minerálnych látok a vitamínov. Práve tu pomáhajú významnou mierou doplnky stravy, ktoré jednak pomáhajú obmedzovať vstrebávanie sacharidov a tukov zo stravy, dodávajú vlákninu pre potlačenie pocitu hladu a zároveň ovplyvňujú vstrebávanie nežiaducich zložiek stravy. Vlákniny majú ešte jedinečnú funkciu úpravy zažívania a vyprázdňovania, ktoré môžu v súvislosti s redukčnými diétami spôsobovať nemalé problémy.

Pri redukčnej diéte je nutné sa vyvarovať niekoľkým zásadným chybám:

 • príliš rýchla strata telesnej hmotnosti - môže viesť i k poškodeniu organizmu a takmer vo všetkých prípadoch končí tzv. jo-jo efektom. Ideálna redukcia činí asi 2 kg za mesiac
 • hladovanie - môže mať negatívny vplyv na psychiku a spravidla vedie k porušeniu zásad redukčnej diéty
 • nekvalitní skladba stravy - i so zmenou jedálnička je nutné, aby bola zachovaná pestrá strava, hlavne príjem nevyhnutných zložiek ako sú tekutiny, vitamíny, minerálne látky, bielkoviny, vlákniny a v neposlednej rade i niektoré tzv. pozitívne tuky.

Charakteristické vlastnosti výrobkov SLIMETTA sú:

Slimetta Tabs

Výrobok je koncipovaný na princípe inhibítorov (blokátorov) tráviacich enzýmov. Obmedzenie činnosti tráviacich enzýmov behom spracovania potravy v zažívacom trakte spôsobí to, že časť energeticky najbohatších zložiek (tukov a sacharidov) sa nenaštiepi do tej podoby, aby mohli byť vstrebané do organizmu, a z tela odídu nevyužité. Jedná sa o najmodernejší a najúčinnejší prírodní spôsob obmedzenia vstrebávania tukov a sacharidov z potravy. Blokované sú tráviace enzýmy – lipázy, ktoré sú zodpovedné za štiepenie tukov, a to až o 54 % a ďalej tiež amylázy, ktoré slúžia k štiepeniu sacharidov, a to až o 58 %. Hlavnou účinnou látkou v tabletkách Slimetta je extrakt z hnedej morskej riasy Ascophyllum nedosum. Tabletky ďalej obsahujú rastlinné extrakty pre posilnenie efektu a pre ochranu organizmu pri redukčnej diéte:

 • extrakt z červenej repy - pre čistenie organizmu, hlavne krvi
 • extrakt zeleného čaje – stimuluje správnu činnosť vnútorných orgánov, priaznivo pôsobí na metabolizmus
 • extrakt z kôry borovice prímorskej – pôsobí na metabolizmus tukov, obmedzuje ich vstrebávanie
 • extrakt zo semien vínnej révy – silný antioxidant s veľmi pozitívnym vplyvom na stav organizmu.

Jak tablety Slimetta dávkovať?

Klinické štúdie preukázali, že optimálne a účinné je dávkovanie 3 tabletky denne (ráno,  na obed a večer) vždy súčasne s hlavným denným jedlom. Pri tomto dávkovaní by malo dôjsť ku zníženiu telesnej hmotnosti o 1,5 až 2 kg za mesiac. Pretože ľudský organizmus je dosť prispôsobivý, môže sa stať, že sa po určitej dobe úbytok hmotnosti spomalí alebo celkom zastaví. Toto môže byť spôsobené tým, že organizmus "prepol na úsporný režim", začal hospodáriť so zníženým príjmom tukov a sacharidov, ktoré začal lepšie využívať. V tomto prípade odporúčame upraviť dávkovanie tabliet Slimetta "vlnovite". V praxi to vypadá tak, že jeden mesiac sa tabletky užívajú 3x denne po jednej, druhý mesiac sa užíva v cykloch: 1. deň 5 tabliet, 2. deň 4 tabletky, 3. deň 3 tabletky, 4. deň 2 tabletky, 5. deň 1 tabletka, 6. deň žiadna. Tento cyklus sa opakuje po dobu jedného mesiaca. Ďalší mesiac sa opäť dávkujú 3 tabletky denne.

Slimetta Puree

Dôvodov, prečo zaradiť túto vysoko vlákninovú kašu do diétneho programu, alebo i do bežného jedálnička je hneď niekoľko. Jednak môžeme touto kašou nahradiť jedno denné jedlo - vysoký obsah vlákniny dodá pocit sýtosti, ostatné biologicky hodnotné zložky dodajú dôležité živiny a vitamíny. Navyše Slimetta Puree obsahuje inhibítory (blokátory) tráviacich enzýmov, obmedzujú vstrebávanie tukov a sacharidov z potravy. Okrem veľmi príjemnej chuti, je pre Slimettu Puree typická veľmi ľahká príprava, 1 – 4 odmerky sa rozmiešajú v studenej vode alebo nízkotučnom mlieku. Hustotu kaše si možno nastaviť podľa svojej potreby množstvom pridanej tekutiny. Slimettu Puree možno tiež použiť pri redukčnej diéte, pokiaľ sa dostaví tzv. krízový stav, teda k okamžitému zasýteniu alebo uspokojenia intenzívnej potreby konzumácie "niečoho sladkého".

Slimetta Drink

Je prášková zmes určená pre prípravu nápoja – koktailu, vhodného nielen pri redukčných diétach. Zloženie výrobku je koncipované tak, že dokáže úplne nahradiť jedno denné jedlo. Dodáva organizmu širokú škálu dôležitých živín – bielkovín, vitamínov, minerálnych látok. Okrem toho má vysoký obsah vlákniny, ktorá navodzuje pocit sýtosti a upravuje zažívanie. Pre redukčné diéty sú pridané inhibítory (blokátory) tráviacich enzýmov, čím sa znižuje vstrebávanie tukov a sacharidov z potravy o viac než 50 %. Príprava nápoja je veľmi ľahká, jedna odmerka (25 g) sa rozmieša v studenej vode, prípadne v nízkotučnom mlieku.

Chlebová zmes Slimetta

Prášková zmes je určená pre domácu prípravu vysoko vlákninového chleba a to jak v domácej pekárni, tak v bežnej  trúbe na pečenie. Táto chlebová zmes bola vyvinutá predovšetkým z dvoch dôvodov. Jednak pre podporu pri redukčných diétach - vysoko vlákninový chlieb je vhodnou prílohou k rade pokrmov, dokáže zasýtiť i na niekoľko hodín. Druhým dôvodom bola veľmi chabá ponuka pekárenských výrobkov na našom trhu, ktoré by bolo možné pri redukčnej diéte konzumovať. Väčšina pekárenských výrobkov, ktoré sa tvária ako tzv. celozrnné alebo tzv. tmavé pečivo, sú len prifarbené karamelom alebo je do nich pridané nepatrné množstvo otrúb. Takéto pečivo určite nemá žiadne mimoriadne nutričné hodnoty, ktoré sú potrebné pre redukčné diéty. Príprava chleba je pomerne jednoduchá, postačí obsah vrecka vysypať do 0,5 l vlažnej vody a pridať droždie. Navyše si môžete podľa svojej chuti pridať celé alebo rozdrvené rastlinné semienka, prípadne orechy.

Všetky výrobky sú schválené Ministerstvom zdravotníctva ČR a odpovedajú platnej právnej úprave Európskej únie.

Distribútor:  ADITIVA SK, s.r.o., Bjornsonova 739/17, 031 01 L.Mikuláš